Nőszövetségi konferencia Debrecenben

2017. június 27., címkék: debreceni kistemplom, nőszövetségi konferencia, Nőszövetségi Konferencia

A reformáció ötszáz, a református egyház megalakulásának négyszázötven éves és a Kárpát-medencei nőszövetség újraalakulásának huszonötödik évfordulóján konferenciát tartott a Református Nőszövetség a debreceni Kistemplomban.

Kórushangverseny Debrecenben

2010. március 09., címkék: debreceni kistemplom, Hírek, hangverseny

Közös hangversenyt ad a Partiumi Keresztény Egyetem Vegyeskara és a debreceni Kistemplom Lauda Dominum Kórusa március 21-én, vasárnap 17 órakor Debrecenben a Kistemplomban.

"A Császárok Császára nevében a gyűlést megnyitom!"

2010. január 08., címkék: protestáns-pátens elleni tiltakozás évfordulója, debreceni kistemplom, Hírek, ünnepség

Ezekkel a szavakkal nyitotta meg a hagyomány szerint Balogh Péter református püspök helyettes 150 évvel ezelőtt azt az egyházkerületi közgyűlést, amely elutasította a Habsburg császári pátens protestánsokat sújtó rendeleteit. Ennek következtében országos tiltakozó hullám indult el, és a császár visszavonta rendeletét. Erre az eseményre emlékeznek a közgyűlés színhelyén, a debreceni Kistemplomban január 9-én, szombaton a 11 órakor kezdődő hálaadó istentiszteleten.